lasek surgery عمل لازک
مراقبت‌های ضروری قبل از عمل لازک
۶ خرداد ۱۳۹۶
Droopy eyelid افتادگی پلک
آیا افتادگی پلک درمان می‌شود؟
۶ خرداد ۱۳۹۶
نمایش همه
Eyelid surgery جراحی پلک

Eyelid surgery جراحی پلک

با افزایش سن، پوست به تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. کاهش قابلیت ارتجاعی پوست بر فشار همیشگی گرانش زمین بر پوست افزوده شده و موجب جمع شدن پوست اضافی در پلک پایین و بالا می‌شود.
پوست اضافی در پلک بالایی موجب چین و چروک و پف‌شدگی می‌شود. در پلک بالایی، چین اضافی پوست می‌تواند از مژه آویزان شده و جلوی دید را بگیرد.
بافت چربی احاطه کننده چشم که کره چشم را از جمجمه مصون میدارد نیز می‌تواند موجب ایجاد پف در پلک‌ها شود. غشای نازکی که چربی را در محل خود نگه میدارد با بالا رفتن سن ضعیف شده و اجازه می‌دهد چربی به صورت فتق از پلک جلو بزند.

برای مشاهده مطالب مرتبط با جراحی زیبایی پلک کلیک کنید.


عمل زیبایی پلک چیست؟

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک به طرز قابل توجهی ظاهر خسته و پژمرده چشم‌ها را بهبود می‌بخشد. جراحی زیبایی پلک با برداشتن پوست اضافی و بسته‌های چربی از پلک‌های بالا و پایین انجام می‌شود. بسیاری بیماران برای کسب نتیجه بهتر جراحی زیبایی پلک را همراه با درمان‌های دیگر مانند بالا بردن ابرو برای از بین بردن افتادگی ابروها و پرکننده‌های مختلف پوستی برای درمان چین و چروک‌های پنجه کلاغی دور چشم انجام می‌دهند.


جراحی زیبایی پلک به افرادی با ویژگی‌های زیر توصیه می‌شود

پف پلک بالا: جراحی زیبایی پلک می‌تواند ظاهر پف‌ کرده زیر چشم‌هارا بهبود بخشد.

نگاه خسته: جراحی زیبایی پلک ویژگی‌هایی که موجب می‌شود مسن‌تر و خسته‌تر از آنچه هستید به نظر برسید را درمان می‌کند.

پوست اضافی در پلک بالا: جراح می‌تواند پوست اضافی پلک را سفت کرده و بردارد.

برای جراحی زیبایی پلک ، شخص باید:

بالای ۱۸ سال سن داشته باشد؛ اغلب متقاضیان بالای ۳۵ سال سن دارند، اما اگر افتادگی و پف کردن پلک در خانواده شما متداول است، باید در سنین پایین‌تر به پزشک مراجعه کنید.

در سلامت کامل جسمی و روحی باشد؛ گرچه جراحی زیبایی پلک جراحی مختصری است، ولی باید خطرات آن برای بیماران در نظر گرفته شود. متقاضی جراحی زیبایی پلک وقتی تصمیم نهایی خود را برای انجام عمل می‌گیرد، باید همه عوارض احتمالی آن را نیز در نظر گرفته باشد.

واقع بین باشد؛ بیمار باید انتظارات واقع بینانه از دستاوردهای جراحی زیبایی پلک داشته باشد.


جراحی زیبایی پلک چگونه انجام می‌شود؟

در صورتی که پلک پایین و بالا هر دو با هم جراحی شوند، جراحی زیبایی پلک حدود دو ساعت طول می‌کشد. چشم پزشک برای جراحی زیبایی پلک از بی‌حسی موضعی با  آرام بخش خوراکی استفاده می‌کند.

اگر نیاز به جراحی هر چهار پلک داشته باشید، اغلب پزشکان جراحی زیبایی پلک را با پلک بالا آغاز می‌کنند. جراح در طول خط طبیعی پلک برش ایجاد می‌کند. از طریق این برش، پوست را از بافت زیری جدا کرده و چربی و پوست اضافه را برمی‌دارد. سپس برای بستن برش، آن را با ظرافت بخیه می‌زند. بخیه‌های پلک بالا باید ۳ تا ۶ روز باقی بمانند. ولی در پلک پایین با توجه به اینکه از چه روشی استفاده شود، ممکن است به بخیه نیاز نباشد.


انواع روش‌های جراحی زیبایی پلک (پلک پایین)

برای عمل جراحی زیبایی پلک پایین چندین روش موجود است. در یک روش جراح برای برداشتن چربی، داخل پلک پایین را برش می‌دهد. این برش‌ها قابل مشاهده نیستند. پس از اتمام کار جراح خطوط ریز پوست را با لیزر CO2 یا لیزر اربیوم کاهش می‌دهد.

در یک روش دیگر، جراح برش را در حاشیه مژه ایجاد می‌کند. از طریق این برش، جراح می‌تواند پوست اضافی، ماهیچه‌های ضعیف و چربی‌ها را بردارد. خطوط برش در مدت کوتاهی از بین می‌روند.

ممکن است جراح بعد از هر یک از روش‌های جراحی زیبایی پلک ، به بیمار انجام لیزر را توصیه کند.


در صورتی که شما نیز قصد انجام جراحی زیبایی پلک دارید، می‌توانید به مطب دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص جراحی چشم و بیماری‌های چشمی مراجعه نمایید.
برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات جراحی زیبایی پلک دکتر میر محمد صادقی کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *