General Eye Examinations معاینه چشم
قبل از عمل لازک چه معاینات و بررسی‌هایی انجام می‌شود؟
۲۲ آذر ۱۳۹۶
eye health سلامت چشم
چه بیماری‌هایی بر روی سلامت چشم تأثیر می‌گذارند؟
۲۲ آذر ۱۳۹۶
نمایش همه
blepharoplasty بلفاروپلاستی

blepharoplasty بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی در چه مواردی توصیه میشود؟

بلفاروپلاستی برای افرادی مناسب است که از سلامت عمومی برخوردار بوده و با آگاهی‌ و اطمینان، در مورد انجام این عمل تصمیم گرفته باشند. افراد زیر از شرایط کافی برای انجام بلفاروپلاستی برخوردار هستند:

  • افرادی با سطح سلامتی بالا و به دور از بیماری‌هایی که بهبودی بعد از جراحی را تهدید می‌کنند
  • افراد غیر سیگاری
  • افراد با روحیه مثبت و اهداف واقع بینانه از عمل
  • افرادی که مشکل چشمی خاصی نداشته باشند

قبل از اقدام برای انجام بلفاروپلاستی ، توجه به برخی نکات و انجام معاینات خاص ضروری است. در این مطلب، در مورد شاخص سنی و معاینات پلک بالا و پلک پایین قبل از بلفاروپلاستی ، توضیحاتی ارائه خواهد شد.

اگر تمایل دارید مطالب بیش‌تری در این زمینه مطالعه کنید روی جراحی پلک کلیک کنید.

بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی

داوطلبان بلفاروپلاستی از لحاظ سنی به دو گروه تقسیم می‌شوند:

  • گروه اول: افرادی که به خاطر افزایش سن، تغییراتی در پلکشان ایجاد شده است. این افراد در جوانی پلک‌هایی باز و بدون افتادگی داشته‌اند.
  • گروه دوم: افرادی که از ابتدای تولد دارای پلک‌هایی افتاده و پف زیر چشم بوده‌اند.

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی بستگی به شرایط و آناتومی هر شخص دارد. برخی افراد در بیست سالگی دچار افتادگی پلک بالا هستند، این افراد بهتر است در همان سن عمل زیبایی پلک انجام دهند؛ زیرا افتادگی پلک با گذشت زمان خودبه‌خود بهبود پیدا نمی‌کند. از طرفی، برخی در سی سالگی پف زیر چشم پیدا می‌کنند و برخی در شصت سالگی. توصیه می‌شود در هر سنی که تغییرات در پلک پایین ظاهر شد، عمل بلفاروپلاستی انجام شود.

معاینات قبل از بلفاروپلاستی

معاینات پلک بالا

پلک بالا از لحاظ کیفیت و بافت پوست، مقدار پوست اضافه، بیرون زدگی مدارهای چربی، تقارن پلک‌ها، تورفتگی، پایین افتادگی، بلفاروپتوزیس (افتادگی پلک)، فرورفتگی، پایین افتادگی و غدد اشک بررسی می‌شود.

معاینات پلک پایین

پلک پایین از لحاظ بافت پوست، پوست اضافه، بیرون‌زدگی چربی، فرورفتگی و سفتی پوست ارزیابی می‌شود. پلک بالا و پایین هر دو از نظر داشتن علائمی مانند تغییر رنگ، سفتی و وجود توده‌های زیر پوستی نیز بررسی می‌شوند.

دکتر میر محمد صادقی همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی “تماس با ما” کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *