Keratoconus causes and dangereus دلایل ایجاد قوز قرنیه و خطرات آن
قوز قرنیه به چه دلایلی ایجاد می‌شود و چه خطراتی دارد؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
Take care of the eye مراقبت از چشم
اگر بعد از عمل لازک ضربه به چشم وارد شود، چه اتفاقی می افتد؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
نمایش همه
Blurred vision after lASIK تاری چشم بعد از لیزیک

Blurred vision after lASIK تاری چشم بعد از لیزیک

نگران تاری چشم بعد از لیزیک نباشید

جراحی چشم بوسیله لیزر می‌تواند دلهره‌آور باشد و بسیاری از بیماران حین اقدام به چنین عملی دچار استرس می‌شوند. از آنجایی که چشم عضوی بسیار ارزشمند و مهم است لذا وجود چنین استرسی حتی پس از جراحی کاملاً طبیعی است. از جمله عوارض پس از انجام جراحی لیزیک بوسیله لیزر، حساسیت نسبت به نور است. لذا توصیه می‌شود بیماران پس از لیزیک هنگام حضور در فضای باز از عینک آفتابی استفاده کنند. بطور طبیعی این حساسیت به نور۱۲-۲۴ساعت طول خواهد کشید. نوسان در دید و تاری چشم نیز از جمله عوارض طبیعی دیگر است. از آنجایی که حین جراحی لیزیک بوسیله لیزر، قرنیه دچار تورم می‌شود، این موضوع می‌تواند باعث تاری چشم شود. با کاهش تورم، تاری چشم نیز پس از حدود ۴۸ ساعت به تدریج برطرف خواهد شد.

علاوه بر تاری چشم، بعضی افراد ممکن است تجربه نوسان در دید یا لکه بینی داشته باشند که همگی طبیعی است. چنانچه این عوارض پس از گذشت زمان رو به بهبودی نرفت یا بر عکس تشدید شد آنگاه لازم است فرد به متخصص مراجعه کند. در حالت طبیعی متخصص روز بعد از جراحی، توان بینایی بیمار را بررسی کرده و وضعیت سلامت و روند بهبودی آن را چک می‌کند. بسیاری از افراد می‌توانند حتی روز بعد از جراحی به فعالیت‌های روزانه خود برگردند. اما گاهاً ممکن است تاری چشم در افراد بیش از یک هفته یا یک ماه طول بکشد. اگر تاری چشم بیش از ۹۰ روز طول بکشد شاید نیاز به یک جراحی دیگر باشد.

داشتن مقدار کمی سوزش و خشکی چشم نیز پس از جراحی لیزیک طبیعی است. لازم است به طور پیوسته از قطره چشم استفاده شود. قطره چشم ضمن تسکین عوارض ناشی از لیزر، فرآیند التیام چشم را نیز تسریع می‌کند.

از آنجایی که حین عمل لیزیک از قطره‌های بی‌حس کننده استفاده می‌شود، پس از جراحی و با بازگشت تدریجی حس، ممکن است فرد احساس کمی ناراحتی در چشم داشته باشد. چنانچه این ناراحتی همراه با درد شدید باشد لازم است به متخصص مراجعه شود.

دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

برای آنکه درباره خدمات دکتر میر محمد صادقی بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *