What Happens If Presbyopia Are Left Untreated اگر پیرچشمی درمان نشود چه می‌شود
اگر پیرچشمی درمان نشود چه می‌شود؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
Who is not suitable for LASIK چه کسانی نمی توانند عمل لیزیک انجام دهند
چه کسانی نمی‌توانند عمل لیزیک انجام دهند؟
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
نمایش همه
glass uses for Presbyopia استفاده از عینک در کاهش پیرچشمی

glass uses for Presbyopia استفاده از عینک در کاهش پیرچشمی

اگر نگران ابتلا به پیرچشمی هستید، بخوانید

به تغییرات طبیعی چشم در اثر افزایش سن، پیرچشمی گفته می‌شود. به موجب این تغییرات، خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری عدسی شفاف داخل چشم کاهش می‌یابد. این موضوع باعث می‌شود چشم نتواند روی اجسام نزدیک تمرکز پیدا کند. یکی از سوالاتی که در مورد این بیماری مطرح می‌شود، این است که آیا راهی برای کاهش پیرچشمی وجود دارد یا خیر. در این مطلب، در مورد سن ابتلا به این بیماری، نشانه‌های آن و امکان کاهش پیرچشمی مطالبی ارائه می‌شود.

پیرچشمی در چه سنی اتفاق می‌افتد؟

سن ابتلا به این بیماری در هر شخص متفاوت است. هر چند ممکن است پیرچشمی به‌طور ناگهانی آغاز شود، اما کاهش دید طی چند سال اتفاق می‌افتد. این عارضه اغلب در سنین 40 تا 45 سالگی شروع می‌شود. پس از آن، تغییرات عدسی چشم تا سن 50 سالگی ادامه می‌یابد و به مرحله‌ای می‌رسد که اجسام نزدیک‌تر از طول بازو، بدون عینک مطالعه به‌طور واضح دیده نمی‌شوند.

علائم و نشانه‌های پیرچشمی چیست؟

بعضی از علائم و نشانه‌های آن عبارتند از دور نگه داشتن اجسام برای خواندن نوشته‌ها، تار دیده شدن حروف از نزدیک، دشوار بودن مطالعه در نور ضعیف و در فواصل نزدیک و سردرد گرفتن هنگام انجام کارهای چشمی.

آیا راهی برای کاهش پیرچشمی وجود دارد؟

امکان کاهش پیرچشمی با عینک زدن سوالی است که گاهی مطرح می‌شود. همانطور که اشاره شد، این بیماری بخشی از فرآیند طبیعی پیر شدن است و در حقیقت راهی برای جلوگیری و کاهش این بیماری وجود ندارد. عینک زدن نمی‌تواند باعث کاهش پیرچشمی یا هیچ کدام از بیماری‌های چشمی شود. اگر پیرچشمی تنها مشکل بینایی شخص باشد می‌توان با عینک زدن به خوبی آن را درمان کرد. افرادی که دچار دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگماتیسم نباشند، تنها نیاز به عینک مطالعه برای درمان پیرچشمی دارند. هرچند عینک مطالعه راهی برای پیشگیری و کاهش پیرچشمی به شمار نمی‌رود، ولی به دیدن اجسام نزدیک کمک بسیار زیادی می‌کند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با اینکه اگر پیر چشمی درمان نشود چه می‌شود لینک آن را کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات دکتر میرمحمد صادقی روی لینک آن کلیک کنید.

برای تماس با مطب دکتر میرمحمد صادقی و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *