Say Goodbye To Your Glasses خداحافظی با عینک برای همیشه
خداحافظی با عینک برای همیشه
۱۶ دی ۱۳۹۶
Can you have laser eye surgery twice عمل مجدد لازک
آیا عمل لازک را می‌توان مجدداً انجام داد؟
۱۶ دی ۱۳۹۶
نمایش همه
Cataracts at an Early Age آیا جوانان هم دچار آب مروارید میشوند؟

Cataracts at an Early Age آیا جوانان هم دچار آب مروارید میشوند؟

ارتباط بیماری آب مروارید با سن فرد

 

آب مروارید از جمله عارضه‌هایی است که با افزایش سن ایجاد می‌شود و اغلب، افراد سالخورده را درگیر می‌کند. با این حال، این بیماری ممکن است در افراد جوان‌تر نیز مشاهده شود. برخی بیماران مبتلا به آب مروارید، کمتر از 60 سال سن دارند. مواردی از ابتلا به آب مروارید حتی در افراد 40 ساله نیز مشاهده شده است.

آب مروارید و عوامل ابتلا به آن در سنین جوانی

آب مروارید زمانی اتفاق می‌افتد که لنز طبیعی چشم به کدورت یا زردی متمایل شده و باعث اختلال در بینایی می‌شود. این عارضه به‌طور معمول در جوانان رخ نمی‌دهد؛ اما برخی عوامل، احتمال ابتلا به آن را در جوانی افزایش می‌دهند. آسیب وارد شدن به چشم، بیماری‌های چشمی، دیابت، استفاده از داروهای استروئیدی و سابقه خانوادگی ابتلا به این بیماری از جمله این عوامل هستند. وابستگی امروزه جوانان به گوشی‌های هوشمند، تبلت و سایر ابزارهای الکترونیکی عامل دیگر ابتلا به بیماری‌های چشمی در جوانی است.

بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون، بیشتر در معرض خطر ابتلا به آب مروارید در جوانی قرار دارند. افرادی که از مشکلات پوستی مانند اگزما رنج می‌برند نیز، در گروه پرخطر قرار دارند. سیگار کشیدن نیز احتمال ابتلا به این بیماری چشمی در سنین پایین را افزایش می‌دهد.

عوامل محیطی مانند شرایط محیط کار افراد نیز در ابتلا به آب مروارید در سنین پایین تأثیرگذار است؛ به‌طور مثال، شغل خلبانی که باعث قرار گرفتن شخص در معرض پرتو فرابنفش و نور خورشید در ساعات طولانی می‌شود. این افراد برای محافظت از چشم‌هایشان در طول روز، باید از عینک‌های آفتابی استاندارد استفاده کنند. شغل جوشکاری، شیشه‌گری، کار کردن در اطراف رادارها، ماهواره‌ها، امواج رادیویی و مایکروویو نیز خطر ابتلا به این بیماری در جوانی را افزایش می‌دهد.

علائم ابتلا به آب مروارید در جوانان

اولین علامت این بیماری در جوانان، دشواری دید در شب و تاری دید به‌ویژه در نور زیاد است. بیشتر این افراد در نورهای معمولی مشکلی ندارند و از این رو، ممکن است علائم بیماری را نادیده بگیرند. اگر آب مروارید در مراحل ابتدایی درمان نشود، علائم آن روز به روز وخیم‌تر شده و ممکن است به کاهش شدید بینایی و حتی به نابینایی منجر ‌شود.

دکتر میر محمد صادقی همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.اگر می‌خواهید در مورد خدمات مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی “تماس با ما” کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *