lasek eye surgery never leaves you alone عمل لازک شما را تنها نمی گذارد
نا امید نباشید عمل لازک شما را تنها نمی‌گذارد!
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
What is the Right Time to Have Cataract Surgery بهترین زمان برای جراحی آب مروارید
بهترین زمان برای جراحی آب مروارید
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
نمایش همه
glasses or contacts after laser eye surgery با عمل لیزیک عینک را برای همیشه از زندگیتان حذف کنید

glasses or contacts after laser eye surgery با عمل لیزیک عینک را برای همیشه از زندگیتان حذف کنید

اگر شما در زمره افرادی هستید که از عینک یا لنز برای مشکلات بینایی استفاده می‌کنید و در فکر استفاده از جراحی‌های لیزری چشم هستید، بهتر است هرچه سریعتر نسبت به آن اقدام کنید. آزادی عمل بعد از عمل لیزیک می‌تواند بطور چشمگیری کیفیت زندگی روزانه شما را ارتقاء دهد. بعلاوه عمل لیزیک امروزه بسیار راحت‌تر از هر زمان دیگری انجام می‌شود. در اینجا دلایلی مطرح می‌شود که چرا بهتر است هر چه سریعتر نسبت به عمل لیزیک اقدام کنید:

بهبود کیفیت زندگی: اگر شما اهل مسافرت فراوان هستید، فرزندانی دارید که نیازمند مراقبت شما هستند، یا از عینک و لنز تماسی خسته شده‌اید، پس از عمل لیزیک تجربه لذت متفاوتی از زندگی خواهد داشت. اکثر افراد پس از عمل لیزیک دیگر نیازی به استفاده از عینک یا لنز نخواهند داشت. لذا دیگر نگرانی‌های مربوط به دستورالعمل‌های حمل و مراقبت از عینک و لنز را نیز نخواهند داشت. آزادی عمل حین شنا، دویدن و انجام سایر فعالیت‌های پر هیجان بدون نگرانی از بابت شکستن یا افتادن عینک و لنز می‌تواند لذتی متفاوت به زندگی فرد ببخشد.

بهبود سریع: عمل لیزیک در حالت نرمال حدود ۱۵ دقیقه زمان می‌برد و معمولا در حالت سرپایی انجام می‌شود. لذا بعد از عمل لیزیک نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد در همان روز می‌تواند به منزل برگردد. ممکن است پزشک توصیه به استراحت در مابقی روز کند اما عملا یک روز بعد از عمل لیزیک فرد می‌تواند بدون مشکل ببیند. عمل لیزیک از جمله جراحی‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود و بهبودی پس از آن به سرعت بدست می‌آید. بسیاری از افراد تنها ساعاتی پس از عمل لیزیک بهبود قابل توجه‌ایی در بینایی‌شان احساس می‌کنند. در حقیقت بهبودی به قدری خوب خواهد بود که فرد یک روز بعد از عمل به تنهایی قادر به رانندگی است.

دوره نقاهت بسیار کوتاه: بسیاری از افراد برنامه کاری فشرده‌ایی دارند. از آنجایی که عمل لیزیک بطور سرپایی انجام شده و تقریبا بدون درد است لذا پس از عمل فرد چندان نیازی به ماندن در خانه و استراحت کردن ندارد. لذا افراد نیازی به تغییر برنامه‌های کاری‌شان نخواهند داشت. بعضی از مراکز جراحی حتی در ایام تعطیل و آخر هفته نیز باز هستند که این امکان برنامه‌ریزی جهت جراحی را نیز راحت‌تر می‌کند.

تقویت حس سلامتی: اگر برای سالیان متمادی از عینک یا لنز استفاده کرده باشید ممکن است فراموش کرده باشید که داشتن دید شفاف بدون هیچ تجهیزی چه حسی دارد! عمل لیزیک با بهبود بینایی می‌تواند دید و حس جوانی را به شما برگردانده و ضمن تقویت اعتماد بنفس، احساس سلامتی به شما ببخشد.

البته امروزه با پیشرفت تکنیک‌های لازک، در بیشتر موارد عمل لازک به لیزیک ترجیح داده می‌شود. بهبود بینایی در لازک از روز چهارم شروع می‌شود و پس از انجام عمل، نیاز به ۳ تا ۴ روز استراحت دارید.

با این‌ همه باید توجه داشت که اگرچه عمل لیزیک می‌تواند در ۹۵ % افراد به بهبودی کامل بینایی کمک کند، اما رهایی کامل از عینک یا لنز پس از عمل لیزیک تحت تاثیر چند فاکتور است:

  • درجه عیوب انکساری –دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگمات- چشم فرد
  • تجربه جراح و امکانات جراحی
  • سن فرد

برای آنکه درباره لیزیک  بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *