Post cataract surgery care مراقبت های بعد از جراحی آب مروارید
مراقبت‌های بعد از جراحی آب مروارید
۲۸ مهر ۱۳۹۷
Contact lenses side effects آسیب های وارد شده به چشم توسط لنز
لنز چه آسیب‌هایی را به چشم وارد می‌کند؟
۲۸ مهر ۱۳۹۷
نمایش همه
Do I still need glasses or contacts after laser eye surgery آیا بعد از عمل لازک برای مطالعه نیاز به عینک است

Do I still need glasses or contacts after laser eye surgery آیا بعد از عمل لازک برای مطالعه نیاز به عینک است

ضرورت عینک زدن بعد از عمل لازک

اکثر افراد بعد از جراحی لیزری چشم مانند عمل لازک یا لیزیک، دیگر نیازی به استفاده از عینک یا لنز نخواهند داشت. برای بیشتر افراد، عمل لازک می‌تواند مشکلات دوربینی آن‌ها را برطرف کند. بعد از عمل لازک اکثر افراد مدعی هستند که می‌توانند به خوبی زمانی که از عینک یا لنز استفاده می‌کرده‌اند، مطالعه کنند. با این حال، احتمال اینکه فرد بعد از عمل لازک به طور کامل بی‌نیاز از عینک یا لنز شود به چند فاکتور بستگی دارد:

  • نوع عیب انکساری تشخیص داده شده (اینکه دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگماتیسم باشد)
  • مهارت و تخصص جراح و کیفیت ابزارها و تکنولوژی‌های موجود
  • سن فرد

تاری دید ناشی از عدم انطباق بین قرنیه و طول حفره چشم است. طی جراحی لیزر، از لیزر دمای پایین برای برداشتن دقیق مقدار مشخصی از بافت قرنیه و اصلاح شکل آن استفاده می‌شود تا انطباق لازم ایجاد شود. یکی از معیارهای ضروری برای انجام جراحی لیزری مانند عمل لازک این است که شماره عینک به مدت ۱۲ ماه تغییر نکرده باشد که این به معنی عدم تغییر یا بدتر شدن دید بعد از جراحی خواهد بود. گاهاً مشکلات بینایی پس از جراحی ممکن است مجدداً عود کند که این موضوع می‌تواند ناشی از تغییر در طول حفره چشم یا تغییر در عدسی باشد. لیزر درمانی نمی‌تواند جلوی اثرات پیری بر روی چشم را بگیرد. افرادی که در جوانی عمل لازک انجام داده‌اند ممکن است با رسیدن به سن ۴۰ سالگی مجدداً دچار تغییر در بینایی شوند. البته این تغییرات یک روند طبیعی بوده و ارتباطی با جراحی ندارد. با افزایش سن، عدسی چشم انعطاف و نرمی خود را از دست داده، دچار سفتی و سختی می‌شود و از توان تمرکز کردن آن کم می‌شود. این تغییرات نیز با استفاده از جراحی مجدد قابل اصلاح هستند.

.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات دکتر میرمحمد صادقی روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *