Does lasik cause presbyopia آیا عمل لیزیک چشم باعث پیر چشمی می‌شود؟
آیا عمل لیزیک چشم باعث پیر چشمی می‌شود؟
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
blepharoplasty for eye bags بلفاروپلاستی برای پف چشمها
با بلفاروپلاستی برای همیشه از شر پف چشمهایتان خلاص شوید
۲۳ شهریور ۱۳۹۸
نمایش همه
Does Lasik change the appearance of your eyes آیا حالت چشم بعد از عمل لازک تغییر می‌کند

Does Lasik change the appearance of your eyes آیا حالت چشم بعد از عمل لازک تغییر می‌کند

اگرچه بعد از عمل لازک حالت یا ظاهر چشم تغییر خاصی نمی‌کند اما قطعا ظاهر خود فرد نسبت به قبل متفاوت خواهد بود. مثلا قبل از عمل لازک و بر حسب درجه چشم فرد، عینک وی می‌تواند باعث بزرگ‌تر یا کوچک‌تر دیده شدن چشم شود. لذا پس از عمل لازک و با برداشتن عینک، قطعا حالت چشم و ظاهر فرد نسبت به قبل متفاوت خواهد بود. اما اگر فرد قبل از عمل لازک از لنزهای تماسی استفاده می‌کرده است، بعد از عمل لازک تفاوت خاصی در حالت چشم وی قابل تشخیص نیست. با این حال به علت بهبود بینایی، نوع حرکات و رفتار فرد و تجربیات وی از محیط پیرامون تغییر پیدا خواهد کرد که این می‌تواند در حالات ظاهری وی مشاهده شود. در بعضی افراد استفاده از لنزهای تماسی می‌تواند باعث قرمزی چشم و یا پلک زدن‌های مکرر شود. لذا بعد از عمل لازک و رفع این عوامل ظاهر چشم و صورت وی نیز بهتر خواهد شد.

آیا عمل لازک یا لیزیک باعث تغییر رنگ چشم می‌شود؟

پاسخ سریع خیر است. عمل لازک صرفا برای بهبود بینایی فرد و رفع مشکلات عیوب انکساری مانند دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم بکار می‌رود. با این حال همانند بسیاری از دستآوردها یا فناوری‌های پزشکی، گاها مشاهده می‌شود که یک دارو یا لیزر می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. در مورد فناوری لیزر این امکان وجود دارد تا بر روی رنگ چشم اثر بگذارد. با این حال نوع لیزری که در عمل لازک و لیزیک بکار برده می‌شود با نوع لیزری که برای تغییر رنگ چشم لازم است متفاوت است.

در طی تغییر رنگ چشم از نوعی لیزر استفاده می‌شود تا لایه ملانین از سطح رویی عنبیه برداشته شده و لایه آبی زیرین آن نمایان‌تر شود. در حقیقت این روش برای تغییر رنگ‌های تیره به رنگ‌های روشن‌تر مناسب است.

دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند. برای آنکه درباره جراحی لیزیک بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید.همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک آن کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *