healthy eye tips نکات مربوط به مراقبت از چشم
نکاتی در خصوص مراقبت از چشم
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
Dry Eyes After LASEK خشکی چشم بعد از لازک
چگونه می‌توان از خشکی چشم بعد از لازک جلوگیری کرد یا آن را کاهش داد؟
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
نمایش همه
Exercise After LASIK ورزش بعد از عمل لیزیک

Exercise After LASIK ورزش بعد از عمل لیزیک

بعد از انجام عمل لیزیک، چه زمانی می‌توان ورزش کرد؟

عمل لیزیک نه تنها راحتی بیشتر و عدم نیاز به عینک در طی روز را به همراه دارد، ورزش کردن را نیز لذت‌بخش‌تر می‌کند. افراد بعد از عمل لیزیک می‌توانند بدون عینک به ورزش‌های مورد علاقه‌شان بپردازند. ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری کوهستان که نیاز به دقت و دید کامل دارد، بعد از لیزیک لذت‌بخش‌تر خواهد بود؛ زیرا شخص دیگر نیازی به عینک زدن یا تحمل دردسرهای لنز طبی را نخواهد داشت.

بعد از عمل لیزیک، شخص برای شروع ورزش باید مدتی صبر کند تا چشم‌ها به‌طور کامل بهبود یابند. مدت زمانی که برای شروع ورزش بعد از لیزیک باید در نظر گرفت، برای ورزش‌های مختلف یکسان نیست. بنابراین سوالی که مطرح می‌شود این است که ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی را چه مدت بعد از عمل لیزیک می‌توان انجام داد؟ در ادامه، به این سوال پاسخ می‌دهیم.

۱-۱ سه روز بعد از عمل لیزیک

بعد از عمل لیزیک، چشم‌ها خیلی زود بهبود می‌یابند و شخص می‌تواند به فعالیت‌های روزانه بازگردد. بعد از گذشت سه روز می‌توان فعالیت‌های فیزیکی کم‌خطر مانند بازی با کودکان، دویدن و اسکی را از سر رفت.

۱-۲ یک هفته بعد از عمل لیزیک

بعد از گذشت یک هفته از عمل لیزیک می‌توان بدون محدودیت تمام فعالیت‌ها و ورزش‌ها را انجام داد؛ ورزش‌هایی مانند بسکتبال و موتورسواری. البته هنگام ورزش، محافظت از چشم با عینک محافظ توصیه می‌شود.

۱-۳ یک ماه بعد از عمل لیزیک

بعد از یک ماه، ورزش‌های کم‌خطری مانند فوتبال، بسکتبال، شنا و قایقرانی را می‌توان بدون عینک محافظ انجام داد. برای انجام ورزش‌های پرخطری مانند چتربازی و موتورسواری کراس، محافظت از چشم همچنان توصیه می‌شود.

۱-۴ سه ماه بعد از عمل لیزیک

سه ماه بعد از جراحی، نیاز به رعایت هیچ نوع محدودیتی در فعالیت‌های شخص وجود ندارد. اسکی روی آب و موج سواری بدون عینک محافظ قابل انجام است. البته برای انجام ورزش‌هایی مانند پینت بال و چتربازی که امکان آسیب به چشم وجود دارد، استفاده از محافظ چشم همواره ضروری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل لیزیک کلیک کنید و یا جهت مشاوره تلفنی و تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *