eye-examination معاینات چشم
در مورد معاینات تخصصی چشم بیشتر بدانید
۶ آذر ۱۳۹۵
Keratoconus قوز قرنیه
تکنیک های نوین برای درمان قوز قرنیه
۶ آذر ۱۳۹۵
نمایش همه
Eye irritation‌ سوزش چشم

سوزش چشم

مانند هر عضو دیگر، چشم نیز دچار مشکلات و بیماری می شود. بسیاری از این مشکلات به راحتی قابل رفع هستند. یکی از این مشکلات، سوزش چشم است که از جمله مواردی که باعث تحریک، سوزش چشم و قرمزی آن می شود عبارتند از:

آلرژی
اگر از آلرژی رنج می برید، ممکن است چشم شما نیز تحت تاثیر قرار گیرد. قرمز شدن، خارش و آب ریزش و همچنین التهاب چشم و پلک از نشانه های آلرژی است.
سندرم بینایی کامپیوتر (CVS)
کار با کامپیوتر به چشم ها فشار وارد می کند و باعث ایجاد سندرومی به نام CVS می شود.
ناراحتی ناشی از گذاشتن لنز تماسی
به طور کلی، لنزهای تماسی نرم استفاده راحتی دارند ولی گاهی در اثر استفاده طولانی مدت باعث ناراحتی می شوند که مشکلات ایجاد شده معمولا به آسانی رفع می شود.
خشکی چشم
در فرد مبتلا به خشکی چشم، توانایی تولید اشک به طور طبیعی کاهش می یابد یا از دست می رود. این مشکل از شایع ترین مسائلی است که افراد به خاطر بروز آن به متخصص چشم مراجعه می کنند.
التهاب پلک
التهاب پلک یا بلفاریت، یک اختلال شایع است که در آن پلک قرمز و ملتهب شده و حالت شوره در لبه ها پیدا می کند.
اشیاء خارجی و محرک های چشم
یک جسم خارجی در چشم مثل یک قطعه از گرد و غبار، شن یا چیزی بزرگتر و جدی تر می تواند باعث تحریک و سوزش چشم شود.
عفونت مجاری اشک
عفونت مجاری اشک به نام  dacryocystitisنیز مطرح می شود. وجود این التهاب در سیستم اشک یک یا هر دو چشم باعث اشک ریزی بیش از حد و گاهی اوقات قرمزی و ترشحات می شود در حالی که اثری از آلرژی، سرماخوردگی یا مسائل دیگر وجود ندارد.
چشم صورتی (ورم ملتحمه)
ورم ملتحمه، نوعی التهاب غشای شفاف چشم است. چشم صورتی اصطلاحی است که طی التهاب توسط انواع خاصی از باکتری ها ایجاد می شود.
گل مژه
گل مژه یک عفونت باکتریایی در نزدیکی ریشه مژه است. این عفونت بسیار معمول است و به ندرت جدی می شود هر چند معمولا دردناک است.
خستگی چشم
هنگامی که چشم ها به دلیل استفاده زیاد و عدم استراحت دادن به آن، احساس درد، ضعف یا سنگینی می کنند، دچار خستگی چشم می شوند که یکی از عوامل تحریک و ناراحتی چشم است.
چشمان اشک آلود
زمانی که چشم تولید مازاد اشک دارد، آبریزش از چشم ها اتفاق می افتد. به عبارت دیگر، هنگامی که چشم ها بیشتر از توان تخلیه خود، اشک تولید کنند دچار چشمان آبکی می شوند.

منبع

http://www.bausch.com/your-eye-concerns/eye-infections-irritations

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *