سوالات متداول بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک

لوچی چشم
علت به وجود آمدن انحراف چشم یا لوچی چشم چیست؟
۲۷ آبان ۱۳۹۶
لازک
لازک و لیزیک چه تفاوتی با هم دارند؟
۲۷ آبان ۱۳۹۶
نمایش همه
بلفاروپلاستی

آیا بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) عوارضی دارد؟

بلفاروپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگری، عوارضی به همراه دارد که با راهنمایی جراح و مراقبت‌های رعایت شده از طرف بیمار، قابل کنترل است. کبودی و ورم چشم، دوبینی، تاری دید موقت و جوش‌های کوچک سفید اطراف چشم از عوارض خفیف بلفاروپلاستی هستند.

آیا بلفاروپلاستی زخم ایجاد می‌کند؟

در جراحی پلک بالا، محل برش جراحی در تاخوردگی طبیعی پلک بالا پنهان می‌شود و زخم قابل مشاهده نیست. در جراحی پلک پایین نیز، برش جراحی در بافت ملتحمه چشم (به صورت کاملا مخفی) یا در زیر مژه‌ها ایجاد می‌شود. پوست دور چشم بسیار نازک است و ایجاد زخم‌های کلوئیدی (گوشت اضافه در محل شکاف جراحی) بسیار نادر است.

چه مدتی طول می‌کشد تا بهبودی بعد از جراحی حاصل شود؟

ایجاد بهبودی کامل به‌طور معمول چند هفته طول می‌کشد. دو روز تا یک هفته پس از جراحی، بخیه‌ها برداشته می‌شوند. بیمار بعد از جراحی باید استراحت کافی داشته باشد تا قرمزی و تورم ناشی از جراحی بهبود پیدا کند. در این مدت، از وارد کردن فشار فیزیکی به چشم‌ها باید خودداری شود. بیمار ۱۰روز بعد از جراحی به محل کار خود برمی‌گردد.

ورم چشم چه زمانی از بین می‌رود؟

بعد از عمل پلک، سلول‌ها و سایر عوامل بهبود دهنده در محل جراحی تجمع پیدا می‌کنند تا زخم ایجاد شده در پلک، بهبود پیدا کند. تجمع این مواد باعث ایجاد التهاب و تورم در پلک می‌شود. تورم پلک بعد از سه روز (یا کمتر از سه روز) از بین می‌رود. استفاده از کمپرس آب سرد و بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن هنگام استراحت کردن باعث تسریع در بهبودی تورم پلک بعد از جراحی می‌شود.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری درباره جراحی زیبایی پلک و نحوه انجام آن کسب کنید می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

آیا بستن کامل چشم‌ها بعد از بلفاروپلاستی امکان‌پذیر است؟

چشم‌ها بعد از جراحی پلک متورم هستند و اثر بی‌حسی موضعی در آن‌ها وجود دارد. از این رو کاملا طبیعی است که نتوان به طور کامل آن‌ها را بست. در طول شش هفته اول بعد از جراحی، تورم به تدریج کاهش پیدا می‌کند و بعد از پایان این دوره، بسته شدن چشم‌ها به حالت طبیعی برمی‌گردد.

چه مدت بعد از بلفاروپلاستی شستن چشم‌ها جایز است؟

یک روز بعد از جراحی شستن چشم‌ها مانعی ندارد؛ ولی از مالیدن و فشار آوردن به چشم‌ها باید خودداری شود؛ زیرا ممکن است تورم چشم‌ها را افزایش دهد یا ایجاد خونریزی کند. می‌توان از آب و پنبه یا پد برای تمیز کردن چشم‌ها استفاده کرد.

آیا سیاهی زیر چشم با جراحی بلفاروپلاستی از بین می‌رود؟

سیاهی زیر چشم‌ها در اثر افزایش سن، تغییرات ایجاد شده در شکل پلک‌ها یا تغییر در رنگدانه‌های پوست دور چشم ایجاد می‌شوند. بلفاروپلاستی تیرگی چشم‌ها را کمتر می‌کند ولی برای از بین بردن آن‌ها به‌طور کامل باید از تکنیک‌های دیگری در کنار این عمل جراحی استفاده کرد.

آیا افراد سیگاری می‌توانند جراحی زیبایی پلک را انجام دهند؟

سیگار کشیدن باعث تأخیر در روند بهبودی بعد از جراحی می‌شود، احتمال ایجاد عوارض را افزایش می‌دهد و ممکن است باعث شود نتیجه جراحی رضایت‌بخش نباشد. افراد سیگاری که قصد دارند جراحی زیبایی پلک را انجام دهند، بهتر است یک هفته قبل از جراحی از سیگار کشیدن خودداری کنند.

آیا نتایج بلفاروپلاستی برگشت‌پذیر است؟

بلفاروپلاستی نتایجی طولانی‌مدت ایجاد می‌کند؛ حتی می‌توان گفت نتایج همیشگی هستند. در اغلب موارد، نتایج برگشت‌ناپذیر است؛ البته روند پیری پوست بعد از جراحی پلک ادامه دارد. اگر شخص بین سنین ۳۰تا ۵۰سالگی جراحی پلک انجام دهد، امکان دارد اثر افزایش سن روی پلک‌ها دوباره پدیدار شود.

برای آشنایی با خدمات دکتر میرمحمد صادقی در زمینه جراحی زیبایی پلک روی خدمات کلیک کنید.

برای تماس با ما و تعیین وقت قبلی اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *