General Eye Examinations معاینه چشم
آزمایش‌هایی ساده برای سنجش بینایی کودکان
۲۲ مرداد ۱۳۹۶
refractive errors عیوب انکساری
عیوب انکساری چشم چیست؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نمایش همه
freedom from eygalss رهایی از عینک

freedom from eygalss رهایی از عینک

بیش از نیمی از افراد نیازمند درمان‌های مختلف اصلاحی برای بهبود بینایی و لذت بردن از زندگی هستند. حتی کسانی که دارای قدرت بینایی خوبی هستند نیز در سنین سی الی چهل سالگی دچار درجاتی از پیرچشمی می‌شوند که می‌تواند توانایی تفکیک و فوکوس آن‌ها را کاهش دهد. بسیاری از افراد نسبت به استفاده از عینک‌های مد روز مشکلی ندارند، در حالی که عده‌ای دیگر علاقه‌مند به استفاده از عینک یا لنز نیستند. خوشبختانه امروزه طیف گسترده‌ای از روش‌های درمانی برای انواع اختلالات بینایی نظیر دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم و پیرچشمی وجود دارد که می‌تواند با هدف رهایی از عینک بکار گرفته شوند.

رهایی از عینک در افراد بالای ۴۵ سال

این درمان‌ها بسیار پیشرفته بوده و کاملا ایمن، موثر، قابل اعتماد و حتی بطور بالقوه دائمی بوده که برای افراد در هر سن و شرایطی قابل استفاده هستند. بهترین و موثرترین روش رهایی از عینک و درمان اختلالات بینایی در افراد بالای 45 سال تغییر لنز انکساری (RLE) است. این روش نسبتا قدیمی بوده که توسعه یافته از تکنیک جراحی آب مروارید است. در مورد افراد زیر 45 سالی که دارای درجات خفیف‌تری از اختلالات بینایی هستند، رهایی از عینک به کمک جراحی لیزر بطور ایمن و موثری امکان پذیر است. بر اساس گزارش ارائه شده توسط موسسه NICE بیش از 99 درصد افراد مبتلا به درجات خفیف خطای فوکوس، بوسیله جراحی لیزر بطور کامل درمان می‌شوند و تنها 1 درصد افراد پس از جراحی، اختلالات بینایی‌شان تشدید خواهد شد.

رهایی از عینک در افراد زیر ۴۵ سال

در افراد زیر 45 سال که دچار اختلالات شدید بینایی هستند، رهایی از عینک بوسیله انواع خاصی از ایمپلنت‌های لنز ممکن است. از آنجایی که اختلالات بینایی در این سن هنوز ناشی از پیری طبیعی لنزها نیست، لذا روش جایگزین لنز انکساری در این موارد توصیه نمی‌شود، مگر زمانی که شدت اختلالات بسیار شدید تشخیص داده شود یا نشانه‌هایی از ایجاد آب مروارید مشاهده شود.

اگر می‌خواهید در مورد لیزیک مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *