presbyopia پیرچشمی
وقتی پیر چشمی به سراغتان می آید
۱۵ دی ۱۳۹۵
laser cataract surgery جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر
جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر
۱۵ دی ۱۳۹۵
نمایش همه
لیزیک چشم

عمل لیزیک چشم

جواب کوتاه: شما حداقل به 18 سال سن برای انجام عمل لیزیک نیاز دارید و گاهی اوقات بهتر است که بیشتر صبر کنید.

عمل لیزیک برای افراد بالاتر از 18 سال مورد تایید FDA  است. بیشتر جراحان چشم، جوانان را به صبر کردن تا اواسط 20 سالگی تشویق می کنند، زیرا تا این زمان ممکن است شماره چشم هنوز در حال تغییر باشد. حداقل در دو معاینه از 18 سالگی به فاصله 6 ماه شماره چشم باید ثابت باشد.  در این صورت است که فرد یک کاندید مناسب برای عمل لیزیک تلقی می شود.

اغلب جراحان، عمل لیزیک را بر روی کودکان جز در موارد شدید توصیه نمی کنند. چشم یک کودک به طور کامل تا بزرگسالی یا نزدیک به 18 سالگی رشد نکرده است. تا وقتی که چشم کودکان به طور پیوسته در حال تنظیم و تغییر شکل است، عمل لیزیک تنها یک بهبود موقت برای بینایی است.

بیماری‌های چشمی که با افزایش سن احتمال بروز آن‌ها افزایش می‌یابد.

پیرچشمی

در حدود 40 سالگی چشم شخص دوباره شروع به تغییر می‌کند. در این سن بسیاری از افراد به عینک مطالعه نیاز پیدا می‌کنند که این امر به دلیل بیماری شناخته شده پیرچشمی رخ می‌دهد. عمل لیزیک برای پیرچشمی مناسب نیست اما برخی افراد با این شرایط تصمیم به منوویژن می‌گیرند. منوویژن یک جراحی لیزر چشم است که یک چشم را برای دید نزدیک و چشم دیگر را برای دید دور اصلاح می‌کند.

خشکی چشم

اگر فردی خشکی چشم مداوم داشته باشد طوری که اشک کافی برای لیزر و سالم نگه داشتن چشم‌ها ندارد، عمل لیزیک ممکن است شرایط را بدتر کند. علائم شایع خشکی چشم شامل سوزش، احساس گرد و غبار در چشم، کم شدن تحمل در برابر باد، تاری متناوب دید و حتی در برخی موارد اشک ریزی بیش از حد است. به خاطر داشته باشید که زنان بعد از یائسگی، بیشتر در معرض خشکی چشم هستند و مردها خطر بیشتری برای خشکی چشم در سنین بالا دارند. بنابراین، بیماری خشکی چشم باید قبل از عمل لیزیک درمان شود.

آب مروارید

بیماران مسن به طور معمول به دلیل بیماری های وابسته به سن مانند آب مروارید نمی‌توانند عمل لیزیک انجام دهند در نتیجه ممکن است گزینه مناسبی برای این روش نباشند. آب مروارید زمانی اتفاق می‌افتد که لنزهای طبیعی چشم ابری شوند که منجر به تاری دید می‌گردد. آب مروارید یکی از دلایل اصلی از دست دادن بینایی در افراد مسن است. بیماران مبتلا به آب مروارید باید تحت جراحی آب مروارید قرار گیرند که طی آن لنزهای طبیعی چشم را با لنزهای مصنوعی جایگزین می کنند. با این حال در اغلب موارد، دید بیمار تنها با عمل جراحی آب مروارید بهبود خواهد یافت.

سن نشانه بسیاری از مراحل زندگی است: رانندگی کردن، رای دادن، کار کردن و بازنشستگی. اما هیچ محدودیت سنی برای لیزیک وجود ندارد. اغلب پزشکان، عمل لیزیک را برای افراد زیر 18 سال انجام نمی دهند زیرا چشم ها تا اوایل بزرگسالی تمایل به تغییر دارد. اما جراحی لیزر چشم ممکن است برای کودکان (با مشکلات شدید بینایی) و افراد 80 ساله انجام شود.

در صورت نیاز به مشاوره و تعیین وقت کلیک کنید.

منابع

http://www.allaboutvision.com/visionsurgery/lasik-criteria.htm

http://www.allaboutvision.com/visionsurgery/faq-how-old.htm

http://www.lasik.com/articles/too-young-or-too-old-to-have-lasik/

http://www.docshop.com/education/vision/refractive/lasik/age

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *