Cataract risk factors عوامل افزایش خطر ابتلا به آب مروارید
چه عواملی سبب افزایش خطر ابتلا به آب مروارید می‌شود؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۷
Keratoconus causes and dangereus دلایل ایجاد قوز قرنیه و خطرات آن
قوز قرنیه به چه دلایلی ایجاد می‌شود و چه خطراتی دارد؟
۲۰ مرداد ۱۳۹۷
نمایش همه
Is blurry vision after LASIK natural آیا تاری دید بعد از عمل لیزیک طبیعی است

Is blurry vision after LASIK natural آیا تاری دید بعد از عمل لیزیک طبیعی است

برای برطرف شدن تاری دید بعد از عمل لیزیک چقدر زمان نیاز است؟

می‌توان گفت تمام بیماران پس از جراحی لیزیک به دید خوبی دست می‌یابند. البته تاری دید بلافاصله پس از جراحی امری طبیعی است. تاری دید مانند آن است که از میان شیشه، آب یا لنز کثیف به اطراف نگاه کنید. این مرحله در فرآیند ترمیم پس ازعمل لیزیک کاملا طبیعی است. با گذشت زمان، وضوح دید افزایش می‌یابد. معمولا۲۴ ساعت بعد از جراحی لیزیک، دید فرد به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود پیدا می‌کند.

به بیماران توصیه می‌شود بلافاصله پس از جراحی لیزیک به منزل رفته، طبق دستور پزشک از قطره‌های چشمی استفاده کرده و به مدت ۳ ساعت بخوابند. در این صورت، پس از بیدار شدن از خواب، بهبود قابل توجهی را در وضوح دید تجربه می‌کنند.

هرگز فراموش نکنید که چشم‌ها برای بهبودی نیاز به گذشت زمان کافی دارند. این زمان برای بیماران مختلف، متفاوت است. نوسان بینایی میان دو حالت تاری دید و وضوح دید، در دوره بهبودی کاملا طبیعی است. این حالت می‌تواند چند هفته طول بکشد.

معمولا ۶-۳ ماه پس از عمل لیزیک، شاهد تثبیت بینایی و وضوح دید کامل هستیم. زمانی که بینایی ثابت شود، به درمان دائمی رسیده‌ایم. در این هنگام بیمار کاملا از عینک و لنزهای تماسی رها می‌شود یا به نیاز حداقلی می‌رسد.

قطره‌های چشمی، قبل و بعد از جراحی لیزیک، به منظور بهبود دید تجویز می‌شوند. برای کاهش خطر عفونت و اطمینان از ترمیم مناسب باید با دقت دستور مصرف قطره‌های چشمی را دنبال کنید. همچنین برای بررسی حدت بینایی و اطمینان از ترمیم صحیح باید به طور منظم به چشم‌پزشک مراجعه کنید.

ارتباط تاری دید و خشکی چشم

احتمال بروز تاری دید در افرادی که در معرض خشکی چشم قرار دارند، بیشتر است. ناراحتی چشمی در این افراد معمولا در پایان روز احساس می‌شود. این افراد می‌توانند با مصرف مکرر لوبریکانت چشمی به طور موثر ناراحتی چشم را کاهش دهند. افرادی در معرض خشکی چشم قرار دارند که؛

  • به بیماری خشکی چشم مبتلا هستند.
  • ساعات زیادی با کامپیوتر کار می‌کنند.
  • مطالعه طولانی دارند.
  • مسافت طولانی رانندگی می‌کنند.
  • در مناطق خشک و کم رطوبت زندگی می‌کنند.

اگر می‌خواهید در رابطه با عمل لیزیک بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید.

دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

برای آنکه درباره خدمات دکتر میر محمد صادقی بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *