lasikeyesurgery جراحی لیزیک
آیا چشم پزشکان برای خود یا نزدیکانشان عمل جراحی لیزیک را توصیه می‌کنند؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۶
blepharospasm بلفارواسپاسم
علل پرش پلک یا بلفارواسپاسم
۲۹ شهریور ۱۳۹۶
نمایش همه
lasek eye surgery جراحی لازک

lasek eye surgery جراحی لازک

به طور کلی بهبودی بعد از عمل لازک به آهستگی انجام می‌شود، اگرچه ممکن است بین افراد مختلف متفاوت باشد. زمان معمول برای بهبودی بعد از عمل لازک ، چنانچه هیچ عارضه جانبی دیگری ایجاد نشده باشد، یک الی دو هفته خواهد بود.

  • بیماران ممکن است طی دو روز اول بعد از عمل لازک احساس سوزش در چشم داشته باشند. بعد از عمل لازک به منظور مراقبت از چشم استفاده از لنزهای تماسی بانداژی برای پیشگیری از سوزش چشم توصیه می‌شود. این لنزها همچنین فرآیند بهبود را سرعت می‌بخشد. استفاده از این لنزهای تماسی تا سه روز پس از عمل لازک توصیه می‌شود.
  • ممکن است بعد از عمل لازک احساس سرگیجه دست دهد. به همین دلیل حضور یک همراه تا قبل از برطرف شدت سرگیجه و بازگشت قدرت کنترل ضروری است.
  • برای برطرف کردن ناراحتی‌های ناشی از خشکی چشم استفاده از قطره اشک مصنوعی توصیه می‌شود. استفاده از قطره می‌تواند فرآیند بهبود را سرعت بخشیده و سایر ناراحتی‌های بعد از عمل لازک را نیز کاهش دهد.
  • لازم است فرآیند بهبود بوسیله جراح دائما چک و کنترل شود.
  • در دوره بهبودی پس از عمل لازک بهتر است از کلاه آفتابگیر یا عینک آفتابی استفاده شود، چرا که در این دوره چشم نسبت به نور خورشید یا هر نور شدید دیگر حساس است.
  • از ورود آب یا مواد شیمایی و گرد و غبار به درون چشم پرهیز شود. لذا برای چند روز پس از عمل از شستشوی مو و سر خودداری گردد.
  • حداقل به مدت چهار هفته از انجام فعالیت‌های ورزشی پر برخورد پرهیز شود.

اگر علاقه مندید اطلاعات بیش‌تری در مورد لیزیک کسب کنید، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

طبق گزارش دریافت شده از بسیاری از بیماران، کلیه عوارض جانبی عمل لازک پس از یک سال به طور کامل برطرف می‌شود. با این حال از آنجا که عمل لازک کاملا کم تهاجمی است، برای بیمارانی که قرنیه نازک دارند بسیار موثر خواهد بود. این روش برای افرادی که فعالیت‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند و در معرض آسیب نیز هستند مانند بوکسورها کارآمد است، چراکه پس از عمل دیگر نیازی به استفاده از عینک و لنزهای تماسی نخواهد بود.

برای آشنایی بیش‌تر با انواع خدمات چشم‌پزشکی که توسط دکتر میر محمد صادقی ارائه می‌شود، اینجا کلیک کنید.

برای تماس با ما اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *