Droopy eyelid افتادگی پلک
آیا افتادگی پلک درمان می‌شود؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۶
external stye گل مژه
علت بروز گل مژه در چشم چیست؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۶
نمایش همه
wearing eyeglasses after laser eye surgery ضعیفی چشم پس از عمل

wearing eyeglasses after laser eye surgery ضعیفی چشم پس از عمل

اگر شما نیز به این سوال می‌اندیشید که نتایج جراحی لیزر چشم تا چه مدتی باقی‌ می‌ماند و آیا در آینده ضعیفی چشم برمی‌گردد یا خیر، باید بدانید در اغلب موارد جراحی لیزر چشم روشی دائمی برای رفع ضعیفی چشم است. حین لیزر شکل قرنیه چشم تغییر کرده و موجب رفع ضعیفی چشم می‌شود و شما را قادر می‌سازد نیازی به استفاده از عینک و لنز برای اصلاح عیوب انکساری نداشته باشید.

کسانی که از عینک استفاده می‌کنند، می‌دانند ضعیفی چشم ممکن است تغییر کند و به همین دلیل لنز یا عینک نیز باید با تجویز پزشک تغییر کند. متاسفانه صرف نظر از اینکه جراحی لیزر چشم چقدر موفقیت آمیز باشد، نمی‌توان جلوی تغییرات طبیعی و ضعیفی چشم با افزایش سن را گرفت. اغلب تغییرات بینایی در حدود 40 سالگی رخ می‌دهد. در این سنین نزدیک بینی تار می‌شود که آن‌را پیرچشمی می‌گویند. این نوع ضعیفی چشم در تمرکز روی اجسام نزدیک در سنین بالا مشکل متداولی است. اگر شما برای رفع دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم لیزیک انجام داده‌اید، باید تغییراتی را در حدود سنین 40 سالگی در نظر بگیرید که برای مطالعه و دید نزدیک نیاز به استفاده از عینک‌های مطالعه دارید.

تأثیرات جراحی لیزیک تا چه مدتی باقی می‌ماند؟

با تکمیل دوره معالجه پس از جراحی لیزیک، بینایی شما به بهترین حالت می‌رسد. در بیشتر موارد، دید 20/20 پس از جراحی حاصل می‌شود. ولی برخی بیماران برای دید نزدیک، به عینک مطالعه نیاز دارند. این حالت می‌تواند کمی پس از جراحی لیزیک یا چند سال بعد ایجاد شود. اگر پس از جراحی لیزیک دید کاملا واضح نشود، جراحی دیگری برای بهبود بینایی انجام می‌شود. این جراحی بهبودی تقریبا برای 10 % بیماران مورد نیاز است. اگر ضعیفی چشم پس از جراحی در حد 30/20 یا بدتر باقی بماند، برای مواقع مورد نیاز عینک تجویز می‌شود.

در افرادی که بالای 40 تا 45 سال سن دارند و می‌خواهند برای اصلاح نزدیک‌بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم لیزیک انجام دهند، اغلب ضعیفی چشم به خوبی درمان شده و نتایج تا سال‌ها باقی می‌ماند. کسی نمی‌تواند بگوید چشم با گذشت زمان به طور طبیعی چه تغییراتی می‌کند، ولی می‌دانیم این تغییرات، با جراحی لیزیک متوقف نمی‌شوند. چه جراحی لیزیک انجام شده باشد چه نشده باشد، ضعیف شدن طبیعی چشم ممکن است بینایی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

کسانی که جراحی لیزیک انجام می‌دهند، متوجه بهبود سریع ضعیفی چشم می‌شوند؛ به طوری‌که دیگر نیازی به استفاده از عینک ندارند. این بهبود بینایی تا سال‌ها و پیش از آن که ساختار چشم به صورت طبیعی تحت تأثیر افزایش سن تغییر کند، باقی می‌ماند. این یعنی نتایج کوتاه مدت لیزیک بسیار مثبت است. علاوه بر این، بررسی افرادی که بیش از 10 سال از جراحی لیزر چشم آنها گذشته است، بیانگر نتایج عالی در طولانی مدت بوده است؛ این بیماران به طور متوسط دید 25/20 را حفظ کرده‌اند. به طور کلی، صرف نظر از انجام جراحی یا عدم انجام آن، معمولا از اصطلاح “همیشگی بودن نتایج” برای اصلاح ضعیفی چشم استفاده نمی‌شود.

اگر شما نیز از ضعیفی چشم رنج می‌برید می‌توانید برای جراحی لیزر چشم به دکتر میر محمد صادقی مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره خدمات دکتر صادقی جراح و متخصص بیماریهای چشم کلیک کنید.

برای تماس با ما و تعیین وقت قبلی کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *