لیزیک چشم
چه سنی برای عمل لیزیک مناسب است؟
۲۲ دی ۱۳۹۵
lasek vs lasik لازک یا لیزیک یا prk
مقایسه جراحی لازک با عمل لیزیک و PRK
۲۲ دی ۱۳۹۵
نمایش همه
laser cataract surgery جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر

جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر

در جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر، لیزر پیشرفته فمتوثانیه جایگزین استفاده از ابزار جراحی دستی می‌شود. در جراحی آب مروارید باید مراحل زیر انجام شود:

  • برش قرنیه
  • کپسولوتومی
  • خارج کردن محتویات عدسی

استفاده از لیزر در درمان آب مروارید، دقت، صحت و تجدید پذیری بافت را در هر یک از مراحل بالا افزایش داده و باعث کاهش خطر و افزایش دید نهایی می‌شود.

 

برش قرنیه

اولین قدم در جراحی آب مروارید ، برش قرنیه است. در جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر، تصویربرداری شیمپ فلاگ این امکان را به جراح می‌دهد که برش قرنیه را با دقت بسیار بالایی انجام دهد.

 

کپسولوتومی

به فرآیند برداشتن سطح قدامی کپسول چشم اطلاق می‌شود. عدسی طبیعی چشم با یک کپسول بسیار نازک و تمیز احاطه شده است، در جراحی آب مروارید ، برای دسترسی به آب مروارید، سطح قدامی کپسول برداشته می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که لیزر سبب حفظ سلامت و ترمیم سریع کپسول قدامی می‌شود.

 

خارج کردن محتویات عدسی

جراح با انجام کپسولوتومی، برای برداشتن آب مروارید دسترسی بیشتری پیدا می‌کند. جراحی آب مروارید با لیزر، آب مروارید را نرم می‌کند تا جایی که بتواند آن را بشکند. با شکستن آب مروارید به تکه‌های کوچک و نرم، انرژی کمتری برای برداشتن آب مروارید نیاز است. بنابراین احتمال سوختن یا دفرمه شدن برش قرنیه کمتر می‌شود. کاهش انرژی در روش لیزر نسبت به روش مرسوم فیکو، روش لیزر را ایمن‌تر و خطرات جدی مانند پارگی قرنیه ناشی از آن را کمتر می‌کند.

 

تصحیح آستیگماتیسم

برای اینکه بیمار بعد از جراحی آب مروارید نیاز به استفاده از عینک طبی نداشته باشد باید آستیگماتیسم چشم خیلی کم و نزدیک به صفر باشد. در این صورت بعد از کاشت عدسي داخل چشمي (IOL)، بیمار دید واضح خود را باز می‌یابد.

در جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر، پزشک می‌تواند با استفاده از تصویر دقیق شیمپ فلاگ با دقت بالایی آستیگماتیسم چشم را کاهش داده و وضوح دید بیمار را بعد از اتمام عمل جراحی آب مروارید افزایش دهد.

 

نتیجه‌گیری

به آن دسته از افرادی که دنبال بهترین وضوح دید هستند، جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر توصیه می‌شود. در این روش برش قرنیه، کپسولوتومی و اصلاح آستیگماتیسم که همگی با دقت بسیار بالایی صورت می‌گیرند به اصلاح دید کمک می‌کنند به طوری که بعد از جراحی آب مروارید ، نیازی به استفاده از عینک برای اصلاح دید نخواهد بود.

اما افرادی که نمی‌خواهند هزینه بالای جراحی آب مروارید با استفاده از لیزر را پرداخت کنند، می‌توانند از روش “فیکو” روش مرسوم درمان آب مروارید که روشی مطمئن، ثمربخش و کم هزینه است، بهره ببرند.

جهت آشنایی با روش جراحی آب مروارید توسط دکتر میر محمد صادقی کلیک کنید. واگر میخواهید جراحی آب مروارید بدون هیچ مشکل و با درصد دقت بالایی انجام دهید، عجله کنید و همین الان تعیین وقت خود را انجام دهید.

منبع

http://www.allaboutvision.com/conditions/laser-cataract-surgery.htm

2 دیدگاه ها

  1. فرامرزحلاجی می‌گه:

    سلام اگرقبلاموردجراحی آب مروارید شده ولی تمایل به عدم استفاده از عینک راداردآیا امکان اصلاح لنز ورفع آستیگماتیسم رادارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *