droopy eyelid جراحی زیبایی پلک
جراحی زیبایی پلک برای چه مواردی انجام می‌شود؟
۱۳ آبان ۱۳۹۶
crossed eyes لوچی چشم
علت به وجود آمدن انحراف چشم یا لوچی چشم چیست؟
۱۳ آبان ۱۳۹۶
نمایش همه
Faq سوالات متداول

Faq سوالات متداول

1- 1         جراحی لیزیک چیست؟

لیزیک یک روش جراحی است که نیاز بیمار را به استفاده از عینک طبی برطرف می‌کند یا کاهش می‌دهد. در جراحی لیزیک ، سطح قرنیه با استفاده از نوع خاصی از لیزر به نام لیزر اگزایمر اصلاح شده و نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم چشم برطرف می‌شود.

1- 2                 چه زمانی بعد از جراحی لیزیک ، دید بیمار اصلاح می‌شود؟

بیشتر بیماران در مدت 24 ساعت پس از جراحی، قادر هستند پیرامون خود را به صورت شفاف ببینند؛ البته چند هفته طول می‌کشد تا نتایج لیزر چشم در اصلاح دید بیمار، مشاهده شود.

1- 3                 پس از جراحی لیزیک ، بیمار چه مواردی را باید رعایت کند؟

توصیه می‌شود بیماران بعد از جراحی به منزل بروند و چند ساعتی را استراحت کنند. در طی روز اول، بهتر است بیماران از مطالعه کردن و انجام دادن کارهای چشمی خودداری کنند. همچنین لازم است هر چهار ساعت یک بار قطره داخل چشم استفاده شود.

1- 4                 آیا جراحی لیزیک تهدیدی برای بینایی شخص محسوب می‌شود؟

تاکنون، هیچ موردی از نابینایی در اثر این جراحی گزارش نشده است. در مطالعات صورت گرفته توسط سازمان بهداشت جهانی نیز هیچ گونه مشکلی که بتواند بینایی شخص را تهدید کند مشاهده نشده است. البته برخی عوارض مانند عفونت، تاری دید و ایجاد زخم ممکن است ایجاد شوند که مدتی پس از جراحی بهبود پیدا می‌کنند. این جراحی مانند تمام جراحی‌ها ممکن است عوارضی داشته باشد که با گذشت زمان برطرف می‌شوند.

اگر تمایل دارید درباره لیزیک و نحوه انجام ان بیش‌تر مطالعه کنید می‌توانید روی “مطالب بیش‌تر” کلیک کنید.

1- 5                 آیا ممکن است پس از جراحی لیزیک ، بینایی بیمار دچار اشکال شود؟

این احتمال بسیار بعید است. این عمل نوعی جراحی انکساری لایه‌ای است. این نوع جراحی بیش از شصت سال قدمت دارد و با اینکه در گذشته خیلی تهاجمی‌تر و با دقت کمتری انجام می‌شد اما در این مدت، بیماران تحت درمان دچار هیچ مشکل غیر طبیعی نشدند.

1- 6                 بیماران چه مدتی پس از جراحی لیزیک می‌توانند رانندگی کنند؟

به‌طور کلی از یک تا سه روز پس از لیزر چشم می‌توان رانندگی کرد. 90 درصد بیماران در نخستین روز پس از جراحی، سطح بینایی کافی برای رانندگی کردن خواهند داشت.

1- 7                 چه زمانی پس از جراحی لیزیک می‌توان به محل کار بازگشت؟

یکی از مزیت‌های مهم این جراحی این است که بیماران یک روز پس از آن می‌توانند در محل کارشان حاضر شوند. البته افرادی که در محیط‌های آلوده و دارای گرد و غبار کار می‌کنند باید مدت بیشتری صبر کنند تا بتوانند به محل کار برگردند. به‌طور کلی بهتر است بیماران یک روز پس از جراحی قرارهای کاری را قطعی نکنند تا در صورت نیاز بتوانند بیشتر استراحت کنند.

1- 8                 چه مدتی بعد از جراحی لیزیک می‌توان ورزش کرد؟

بعد از انجام جراحی می‌توان فعالیت‌های ورزشی را از سر گرفت. البته بیماران باید برخی مراقبت‌ها را انجام دهند. به‌طور مثال، عرق بدن نباید وارد چشم شود و دستان آلوده با چشم تماس پیدا نکنند. به مدت دو هفته بعد از جراحی، شنا کردن ممنوع است.

برای آشنایی با خدمات لیزیک دکتر میرمحمد صادقی می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *