Leading Causes of Blindness Over 40's علت اصلی کاهش بینایی در افراد بالای 40سال
علت اصلی کاهش بینایی در افراد بالای 40 سال چیست؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۶
Do glasses prescription come back after LASIK surgery بازگشت نمره چشم بعد از عمل لیزیک
آیا بعد از عمل لیزیک نمره چشم برمی‌گردد؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۶
نمایش همه
Lower Eyelid (Blepharoplasty) procedure بلفاروپلاستی پلک پایین

Lower Eyelid (Blepharoplasty) procedure بلفاروپلاستی پلک پایین

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین گزینه مناسبی برای شماست؟

چشم‌ها، دریچه‌هایی هستند به درون انسان. چشم‌های ما، بیان‌کننده حالت چهره‌ و وضعیت روحی‌مان هستند و تعاملات ما را با دیگران شکل می‌دهند. از این رو، جراحی‌های زیبایی پلک به‌ویژه بلفاروپلاستی پلک پایین ، محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است. پلک پایین، یکی از اولین بخش‌های صورت است که علائم بالا رفتن سن در آن ظاهر می‌شود. پوست پلک‌ انسان بسیار نازک است و حساسیت بالایی نسبت به نیروی جاذبه، ژنتیک و آسیب‌های خورشیدی دارد. در بلفاروپلاستی پلک پایین ، پوست و چربی اضافه زیر چشم‌‌ها حذف و اصلاح شده و ظاهری طبیعی‌تر و سرزنده‌تر ایجاد می‌شود. جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین ، تغییری در شکل کلی چهره ایجاد نمی‌کند.

در جوانی، پوست صاف و باطراوتی در فاصله بین مژه‌های پایین تا گونه‌ها وجود دارد. هر چقدر سن بالا می‌رود، این پوست صاف، جای خودش را به برجستگی‌ها و فرورفتگی‌هایی در این ناحیه می‌دهد. کیسه‌های چربی به مرور در زیر چشم‌ها ایجاد می‌شوند. گونه‌ها با افزایش سن بیشتر فرو می‌روند و بافت اسکلتی اطراف چشم‌ها در سطح پوست و در معرض دیده شدن قرار می‌گیرد. این تغییرات، ظاهر استخوانی‌تر و لاغرتری در چهره ایجاد می‌کنند و ممکن است باعث شوند شخص از آنچه که هست، مسن‌تر و خسته‌تر به نظر برسد. با تکنیک‌های پیشرفته و جدید، بلفاروپلاستی پلک پایین با امنیت و تأثیرگذاری بالا همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. انتظار می‌رود بیماران بتوانند یک هفته بعد از جراحی، به محل کارشان برگردند.

بلفاروپلاستی پلک پایین به چه صورتی انجام می‌شود؟

به‌طور معمول، بلفاروپلاستی پلک پایین در کلینیک و همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بسته به تکنیک جراحی، این عمل حداکثر یک تا دو ساعت طول می‌کشد. می‌توان با استفاده از داروی خوراکی، آرامش بیشتری در بیمار حین جراحی ایجاد کرد. بیماران بعد از پایان جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، به خانه می‌روند و استراحت می‌کنند.

در بیشتر افراد، برش جراحی زیر مژه‌ها و روی پوست ایجاد می‌شود. از طریق این برش می‌توان پوست‌های اضافه و چروکیده را خارج کرد. برای برخی بیماران، برش جراحی در داخل پلک پایین ایجاد می‌شود. این روش، برای افرادی مناسب است که تنها نیاز به حذف چربی اضافی دارند (نه پوست اضافی). جراح بعد از بررسی‌های دقیق و صحبت با بیمار، در نهایت روشی را برای جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین انتخاب می‌کند که بهترین نتایج را ایجاد کرده و اولویت و هدف بیمار از انجام جراحی را تأمین کند.

برای شروع جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین، جراح با استفاده از قلم مخصوص جراحی، محلی که برای برش در نظر گرفته است را علامت می‌زند. سپس پوست بیمار را با ضدعفونی کننده کاملا تمیز می‌کند. در مرحله بعد، بی‌حسی موضعی با دقت بالایی در پوست پلک ایجاد شده و برش جراحی، در محل مورد نظر ایجاد می‌شود. پوست اضافه و کیسه‌های چربی با رعایت احتیاط و مراقبت برداشته می‌شوند. جراح هرگز مقدار بیش از حد چربی را خارج نمی‌کند؛ زیرا چشم‌ها نباید فرو رفته به نظر برسند. خونریزی ناشی از جراحی بسیار اندک است. پس از پایان کار، برش‌ها با بخیه‌های کوچک و با دقت بسته می‌شوند. برای جلوگیری از ایجاد عفونت بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین، آنتی بیوتیک موضعی در محل جراحی استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی روی لینک آن کلیک کنید.

برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *