How to prevent cataract پیشگیری از ابتلا به آب مروارید
راه‌های پیشگیری از ابتلا به آب مروارید
۲۷ دی ۱۳۹۶
healthy eye tips نکات مربوط به مراقبت از چشم
نکاتی در خصوص مراقبت از چشم
۲۷ دی ۱۳۹۶
نمایش همه
Preoperative Evaluation for LASIK Surgery معاینات و بررسی ها قبل از عمل لیزیک

Preoperative Evaluation for LASIK Surgery معاینات و بررسی ها قبل از عمل لیزیک

معاینه قبل از عمل لیزیک

برای تصمیم‌گیری بهتر بیماران پیش از عمل لیزیک چشم، یک جلسه مشاوره لیزیک و معاینه کامل چشم‌ها ضروری است. جلسه معاینه چشم و مشاوره عمل لیزیک را می‌توان به‌طورهمزمان در یک روز توسط جراح یا چشم پزشک تحت نظر جراح یا مرکز لیزر چشم انجام داد.

  • در طول جلسه معاینه و ارزیابی قبل از عمل لیزیک، چشم پزشک نمره چشم را تعیین می‌کند و سلامتی چشم را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این معاینات، امکان انجام عمل لیزیک برای فرد مشخص می‌شود. برای معاینه، مردمک چشم بیمار با استفاده از قطره چشم متسع می‌شود. این کار دید بهتری از داخل چشم برای چشم پزشک ایجاد می‌کند. علاوه بر این، باعث استراحت مکانیزم تمرکز چشم می‌شود تا خطای انکساری چشم دقیق‌تر اندازه‌گیری شود.
  • طی مشاوره قبل از عمل لیزیک، بررسی‌های دیگری نیز صورت می‌گیرد تا از امکان‌پذیر بودن این عمل بر روی شخص اطمینان حاصل شود. از آنجایی که در عمل لیزیک سطح قرنیه اصلاح می‌شود، اندازه‌گیری‌های توپوگرافی روی شکل و ضخامت قرنیه باید صورت گیرد تا مشخص شود جراحی لیزیک برای بیمار کاملا امن و بی‌خطر است.
  • همچنین اندازه‌گیری‌های wave front صورت می‌گیرد تا نوع و میزان انحرافات مرتبه بالاتر چشمی (higher-order aberrations) و اینکه نیاز به بهینه کردن عمل لیزیک برای بیمار وجود دارد یا نه، مشخص شود.
  • همچنین قبل از عمل لیزیک، اشک چشم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا احتمال خشکی چشم مشخص شده و از ایجاد عوارض ناشی از خشکی چشم بعد از جراحی پیشگیری شود.
  • بررسی دقیق پلک‌ها قبل از عمل لیزیک لازم است. هر گونه بلفاریت (التهاب پلک‌ها) پیش از عمل باید درمان شود تا احتمال ایجاد عوارض به حداقل برسد.
  • در جلسه معاینه، یک تست ساده برای تعیین چشم غالب انجام می‌شود؛ به خصوص اگر بیمار مبتلا به پیرچشمی باشد و قصد داشته باشد عمل لیزیک منوویژن (دید تک چشمی) یا لیزیک مولتی فوکال (چند کانونی) انجام دهد. در این صورت، بیمار بعد از لیزیک نیاز کمتری به عینک مطالعه خواهد داشت.

برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *