bags under eyes پف زیر چشم ها
چه دلایلی باعث ایجاد پف زیر چشم می‌شود؟
۲۱ فروردین ۱۳۹۸
pterygium درمان ناخنک چشم
درمان ناخنک چشم
۲۱ فروردین ۱۳۹۸
نمایش همه
saying goodbye to glasses خداحافظی با عینک

saying goodbye to glasses خداحافظی با عینک

عینک ابزاری مفید و سریع برای درمان عیوب انکساری است. علی‌رغم در دسترس بودن، عینک نمی‌تواند مشکل بینایی چشم را برطرف کند و صرفا بطور موقت قادر به اصلاح نور ورودی به چشم هستند. استفاده از عینک می‌تواند معیاب متعددی بهمراه داشته باشد:

  • عینک می‌تواند سبب تضعیف عضلات چشم شود. استفاده دائمی از عینک طبی یا حتی عینک آفتابی سبب ناکارآمدی و تغییر عملکرد عضلات چشم می‌شود. در نتیجه با گذشت زمان فرد نیاز به تغییر شماره عینک پیدا خواهد کرد.
  • فرد وابسته به عینک شده، بطوری که برای انجام فعالیت‌های پرهیجان تفریحی و ورزشی مجبور به استفاده از عینک خواهد بود.
  • قیمت عینک‌های طبی نسبتا گران است. در صورت آسیب دیدن، تعمیر یا خرید عینک جدید می‌تواند هزینه‌ایی قابل توجه در برگیرد.

استفاده از جراحی‌های لیزری جهت رفع عیوب انکساری یکی از ساده‌ترین راه‌های جایگزینی عینک است. لیزیک و لازک ازجمله روش‌های لیزری جهت رفع عیوب انکساری چشم هستند که به سرعت و سادگی با اصلاح سطح قرنیه چشم مشکلات دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگماتیسم را برطرف می‌کنند. جراحی لیزیک تنها طی ۱۰ دقیقه بر روی هر چشم انجام شده و بدون درد است. در این روش لیزر بوسیله کامپیوتر هدایت می‌شود و لذا بسیار دقیق است. برای انجام عمل لیزیک فرد باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و از سلامت عمومی چشم برخوردار بوده و مبتلا به سایر بیماری‌ها یا عفونت نباشد. اگرچه عمل لیزیک ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد، با اینحال این جراحی بعنوان یکی از رایج‌ترین جراحی‌های کلینیکی در دنیا، با درصد بسیار بالایی، بیش از ۹۵ درصد وارد، قادر به درمان عیوب انکساری است. دوره نقاهت پس از جراحی بسیار کوتاه بوده و در بعضی اوقات یک روز بعد از جراحی فرد قادر به بازگشت به کار روزانه است. همچنین لیزیک معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد و بهبود بینایی بعد از چند روز بطور چشمگیری قابل حس است. از این رو استفاده از این روش می‌تواند کیفیت زندگی فرد را بطور چشمگیری ارتقاء دهد.

برای آنکه درباره لیزیک  بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *