Blurred vision after lASIK تاری چشم بعد از لیزیک
نگران تاری چشم بعد از عمل لیزیک نباشید
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
Instructions for Wearing Makeup after LASIK Surgery دستورالعمل های آرایش چشم بعد از عمل لیزیک
آیا آرایش چشم بعد از عمل لیزیک ممنوعیت دارد؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
نمایش همه
Take care of the eye مراقبت از چشم

Take care of the eye مراقبت از چشم

ضربه به چشم بعد از عمل لازک

عمل لازک معمولاً در افرادی انجام می‌شود که به علت ضخامت کم قرنیه، انجام لیزیک برای آن‌ها ممکن نیست. در روش لیزیک، یک فلپ ضخیم از قرنیه شامل لایه اپی‌تلیال و استروما بریده می‌شود در حالی که در عمل لازک، تنها لایه اپی‌تلیال جدا شده و لایه استروما دست نخورده باقی می‌ماند. لذا ضخامت کمتری از سطح قرنیه دچار تغییر می‌شود. با توجه به ضخیم‌تر بودن فلپ ایجاد شده حین لیزیک، پس از عمل لیزیک ریسک مشکلات مربوط به فلپ بیشتر است نظیر جابجایی فلپ در اثر ضربه، ناصاف شدن لبه‌های فلپ و ایجاد آستیگمات یا زخم.

بزرگترین ریسکی که ضربه به چشم بعد از جراحی با لیزر به دنبال دارد، جابجایی فلپ است که بلافاصله با احساس درد و کاهش کیفیت بینایی قابل تشخیص است. جابجایی فلپ می‌تواند بلافاصله پس از عمل یا حتی بعدها رخ دهد. از جمله مزایای عمل لازک نسبت به لیزیک این است که بعد از عمل لازک معمولاً ریسک جابجایی فلپ کمتر است. همچنین مشکلات خشکی چشم بعد از عمل لازک به مراتب کمتر از لیزیک است.

با این حال، عمل لازک در مقایسه با لیزیک ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد از جمله:

  • زمان طولانی نقاهت نسبت به لیزیک. دوره بهبودی در عمل لازک معمولاً بیش از یک هفته زمان می‌برد در حالی که بسیاری افراد تنها یک روز پس از عمل لیزیک می‌توانند به فعالیت روزانه برگردند.
  • در دوره نقاهت، عمل لازک نسبت به لیزیک معمولاً درد بیشتری به همراه دارد.
  • معمولاً بیماران سه تا چهار روز پس از عمل لازک نیاز به استفاده از لنزهای طبی محافظ دارند تا از تماس پلک با ناحیه تحت جراحی جلوگیری شود.

همچنین بیماران مدت زمان بیشتری نیازمند استفاده از قطره‌های استروئیدی خواهند بود.

دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

برای آنکه درباره خدمات دکتر میر محمد صادقی بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *