The relationship between diabetes and intraocular pressure رابطه بین دیابت و فشار داخل چشم
رابطه بین دیابت و فشار داخل چشم
۱۳ آذر ۱۳۹۷
What to know about lasik surgery نکات مهمی که لازم است درمورد عمل لیزیک بدانیم
نکات مهمی که لازم است در مورد عمل لیزیک بدانیم
۱۳ آذر ۱۳۹۷
نمایش همه
Treatment of puffiness under the eyes with blepharoplasty درمان پف زیر چشم با عمل بلفاروپلاستی

Treatment of puffiness under the eyes with blepharoplasty درمان پف زیر چشم با عمل بلفاروپلاستی

با عمل بلفاروپلاستی چهره‌ای بشاش داشته باشید

جراحی پلک چشم که به نام لیفت پلک یا عمل بلفاروپلاستی شناخته می‌شود، پف کردگی را از زیر چشم برطرف کرده و در برداشتن پوست اضافی از پلک بالایی بکار می‌رود. عمل بلفاروپلاستی معمولاً برای اهداف زیبایی کاربرد دارد. در افراد مسن عمل بلفاروپلاستی با برطرف کردن افتادگی پلک بالا به بهتر شدن بینایی آن‌ها کمک می‌کند. لیفت پلک نمی‌تواند به برطرف شدن سیاهی زیر چشم و چین و چروک کمک کند. لذا برای این منظور معمولاً همراه آن، تزریق ژل و لیزر نیز انجام می‌شود. با افزایش سن و پیری، پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. این پدیده همزمان با اثر جاذبه باعث تجمع و افتادگی پوست اضافی زیر پلک پایین می‌شود. انباشت این پوست اضافی باعث ایجاد چروک و پف زیر چشم می‌شود. در حالی که انباشت پوست روی پلک بالا باعث سنگینی و افتادگی پلک بالا شده به طوری که مانع دید می‌شود. علاوه بر این، بافت چربی‌ که حفره چشم را از تماس مستقیم با جمجمه محافظت می‌کند نیز می‌تواند باعث پف زیر چشم شود. با افزایش سن، غشایی که چربی را در محل خود نگه می‌دارد دچار سستی شده و این شبیه زمانی که فتق رخ می‌دهد باعث پیشرفت چربی به سمت پلک می‌شود.

بهترین گزینه برای عمل بلفاروپلاستی افراد سالم با سن ۳۵ یا بالاتر هستند که انتظارات منطقی دارند. البته اگر فرد سابقه پف پلک در خانواده داشته باشد می‌تواند زودتر برای این عمل نیز اقدام کند. عمل بلفاروپلاستی اگرچه می‌تواند در ظاهر فرد اثر بگذارد و به تقویت اعتماد به نفس کمک کند اما تغییر ساختاری چندانی در چهره ایجاد نمی‌کند. لذا قبل از انجام عمل باید در مورد اهداف و نتایج آن بخوبی با جراح مشورت کنید.

نتایج عمل بلفاروپلاستی برای پلک بالا معمولاً به مدت پنج الی هفت سال باقی می‌ماند. اما بلفاروپلاستی پلک پایین معمولاً دائمی بوده و نیاز به تکرار عمل ندارد.

عمل بلفاروپلاستی بر روی هر دو پلک بالا و پایین حدود دو ساعت طول می‌کشد. در این مدت، از بی‌حسی موضعی و آرام‌ بخش استفاده خواهد شد. پس از اتمام عمل، به مدت یک هفته بخیه‌ها ‌در محل باقی می‌ماند. در طی این مدت ورم و کبودی طبیعی است که پس از یک الی دو هفته برطرف خواهد شد. از جمله مشکلات احتمالی بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی می‌توان به خونریزی، عفونت و خشکی چشم، تغییر رنگ غیر طبیعی پلک‌ها، خمیدگی و چروک غیر طبیعی پوست پلک، ناتوانی در بستن کامل پلک‌ها و کاهش احتمالی بینایی اشاره کرد.

لذا طی هفته اول بعد از عمل بلفاروپلاستی بهتر است در منزل استراحت کرده و از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز شود. در طی این مدت، برای کاهش مشکلات احتمالی بهتر است از یخ یا کیسه آب سرد استفاده شود. همچنین می‌توان از قطره اشک مصنوعی برای جلوگیری از خشکی چشم استفاده کرد. با گاز تمیز چشم را پوشانده و هنگام پاک کردن آن از دستمال کاملاً تمیز استفاده شود. در صورت داشتن درد با تأیید پزشک می‌توان از مسکن نیز استفاده کرد. همچنین از مصرف داروهایی که ریسک خونریزی را افزایش می‌دهند مانند آسپرین، ناپروکسین، ادویل و موترین نیز باید پرهیز کرد.

اگر می‌خواهید در رابطه با جراحی زیبایی پلک(بلفاروپلاستی) بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *