What conditions should we have for the Cosmetic eyelid surgery برای انجام عمل زیبایی پلک چه شرایطی باید داشته باشیم
برای انجام عمل زیبایی پلک چه شرایطی باید داشته باشیم؟
۱۶ مرداد ۱۳۹۸
Lasik surgery is an effective for nearsightedness, farsightedness and astigmatism جراحی لیزیک چشم درمانی موثر برای نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم
جراحی لیزیک چشم درمانی موثر برای نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم
۱۶ مرداد ۱۳۹۸
نمایش همه
What do you need to know about the LASEK دانستنی‌هایی که لازم است در مورد عمل لازک بدانیم

What do you need to know about the LASEK دانستنی‌هایی که لازم است در مورد عمل لازک بدانیم

میلیون‌ها نفر در جهان مبتلا به انواع اختلالات بینایی هستند. طی سال‌های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه چشم پزشکی و درمان اختلالات بینایی از طریق لیزر، افراد زیادی نسبت به گذشته از انواع عمل جراحی چشم برای بر طرف کردن مشکلات بینایی استقبال کرده‌اند. در این بین جراحی چشم لازک که ترکیبی از روش‌های لیزیک و پی‌آرکی است برای اصلاح و درمان نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم به کار می‌رود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شناخت بیشتری در خصوص این روش جراحی چشم کسب کنید.

عمل جراحی لازک

جراحی چشم لازک از طریق بی‌حسی موضوعی چشم انجام می‌گیرد. در طی فرآیند عمل لازک لایه بسیار نازک بالای قرینه یا اپیتلیوم از روی قرینه برداشته می‌شود تا چشم پزشک به بافت زیرین قرینه دسترسی پیدا کند و سپس آن را در معرض تابش لیزر قرار دهد. بعد از اتمام کار لایه برداشته شده روی قرینه قرار داده خواهد شد. سپس با یک لنز ویژه، روی قرینه چشم پانسمان می‌گردد و بعد از گذشت سه الی چهار روز لنز توسط چشم پزشک مربوطه برداشته می‌شود. بهتر است یک هفته و مجددا سه ماه بعد از عمل لازک به پزشک برای ارزیابی بینایی مراجعه کنید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن اذعان داشت این است که عمل لازک برای افرادی مناسب است که مشکلات قرینه از جمله نازکی بیش از حد قرینه را دارند و کاندید مناسبی برای عمل لیزیک نیستند، توصیه می‌گردد.

نکات ضروری قبل از جراحی چشم لازک

  • قبل از جراحی لازک، چشم پزشک باید معاینه و ارزیابی کاملی از وضعیت آناتومی چشم و سلامت عمومی بیمار انجام دهد. بسیاری متخصصان در حوزه جراحی چشم، عمل لازک را در شرایطی که عمل لیزیک برای بیمار مناسب نیست، توصیه می‌کنند.
  • بهتر است ۳ تا ۴ روز قبل از انجام ارزیابی‌ها و اندازه گیری‌های مورد نیاز برای جراحی چشم به وسیله لیزر، از به کار بردن لنزهای تماسی چشم خودداری کنید تا شکل طبیعی قرینه چشم حفظ شود.
  • روز عمل جراحی لازک باید فردی همراه بیمار باشد زیرا بیمار نمی‌تواند بلافاصله بعد از عمل جراحی کارهای مانند رانندگی را انجام دهد.

مزایای جراحی چشم لازک

  • در این روش جراحی مشکلات و عوارض ناشی از برش دادن لایه روی قرینه و بازگرداندن آن وجود ندارد.
  • عارضه خشکی چشم در عمل لازک نسبت به عمل لیزیک بسیار کمتر اتفاق می‌افتد.
  • در فرایند عمل جراحی لیزیک بافت نسبتا ضخیمی از روی قرینه برداشته می‌شود در صورتی که طی فرایند عمل لازک با استفاده از تکنیک‌های ویژه جراحی تلاش می‌شود تا لایه روی قرینه حفظ شود.

معایب جراحی چشم لازک

  • فرایند بهبودی و بازیابی بینایی کامل در مقایسه با جراحی لیزیک کمی طولانی‌تر است. به‌طوری‌که چشم‌ها برای کسب عملکرد کامل خود یک تا دو هفته زمان نیاز دارند. در حالی که بیماران چند روز پس از عمل لیزیک قدرت بینایی خود را به دست می‌آورند.
  • بیماران در جراحی چشم لازک نسبت به جراحی لیزیک درد و ناراحتی بیشتری را تجربه می‌کنند.
  • برای اجتناب از اختلال در روند بهبود قرینه چشم، ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی چشم لازک بیماران باید از لنزهای ویژه پانسمانی که نقش لایه محافظ بین قرینه و پلک را دارند، استفاده کنند. در حالی‌که پس از عمل لیزیک نیازی به لنزهای پانسمانی وجود ندارد.
  • بیماران باید چندین هفته بعد از عمل جراحی لازک به طور منظم از قطره‌های موضعی استروئیدی استفاده کنند. در صورتی که مدت زمان مصرف این قطره‌ها در عمل لیزیک کمتر است.

دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند. برای آنکه درباره جراحی لیزیک بیشتر بدانید روی لینک آن کلیک کنید.همچنین برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک آن کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *