How is Presbyopia Corrected پیرچشمی چگونه درمان می‌شود
پیرچشمی چگونه درمان می‌شود؟
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
What Happens If Presbyopia Are Left Untreated اگر پیرچشمی درمان نشود چه می‌شود
اگر پیرچشمی درمان نشود چه می‌شود؟
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
نمایش همه
What Happens If Cataracts Are Left Untreated اگر آب مروارید درمان نشود چه اتفاقی می‌افتد

What Happens If Cataracts Are Left Untreated اگر آب مروارید درمان نشود چه اتفاقی می‌افتد

اهمیت درمان آب مروارید

آب مروارید یکی از بیماری‌های رایج چشم در سن بالای چهل سالگی است. هیچ نوع قطره چشم یا دارویی برای پیشگیری یا درمان این بیماری وجود ندارد؛ بنابراین جراحی تنها راه درمان است. شاید بعضی افراد جراحی آب مروارید را یک جراحی خطرناک بدانند، اما این جراحی کاملا ایمن و مؤثر است. امروزه با استفاده از تکنولوژی‌های جدیدی مانند جراحی با لیزر و جراحی با برش میکرو، آب مروارید با کمترین تهاجم درمان می‌شود. عوارض شدید جراحی، تقریبا در هر هزار بیمار برای یک بیمار اتفاق می‌افتد.

در اغلب موارد، بیماری به تدریج شدیدتر شده و موجب کاهش چشمگیر بینایی می‌شود. اگر آب مروارید برای مدت طولانی بدون درمان رها شود می‌تواند باعث از دست رفتن کامل بینایی شود. این که بیماری با چه سرعتی پیشرفت می‌کند، قابل پیش بینی نیست. به همین خاطر اگر بیمار تغییراتی در سطح بینایی‌اش احساس کند، بهتر است برای بررسی بیشتر نزد چشم پزشک برود. عقب انداختن زمان جراحی باید با مشورت چشم پزشک باشد. به‌طور معمول بهتر است آب مروارید هرچه زودتر درمان شود.

در بعضی بیماران، تغییر دادن نمره عینک می‌تواند باعث بهبود بینایی شود. ولی در بعضی دیگر، اینطور نیست. علاوه بر این، استفاده از پوشش ضد انعکاس روی صفحه عینک می‌تواند باعث بهبودی زیادی در دید بیمار هنگام رانندگی در شب شود. اگر در مورد ضرورت جراحی تردید دارید، در مورد این موضوع با پزشک مشورت کنید. این جراحی بینایی هزاران انسان را به آنان برگردانده است. آگاهی از حقایق زیر، به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را بگیرید:

  1. آب مروارید یک بیماری دژنراتیو است. آب مروارید به معنی کدر شدن عدسی چشم است و زمانی اتفاق می‌افتد که عدسی انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد. به مرور زمان، پروتئین‌های داخل لنز توده‌هایی را تشکیل می‌دهند که جلوی عبور نور از عدسی چشم را می‌گیرند. با ابتلا به آب مروارید، وضعیت بینایی دیگر بهبود پیدا نمی‌کند، بلکه بدتر می‌شود. تنها راه حل این است که عدسی آسیب دیده برداشته شده و با عدسی مصنوعی جایگزین شود.
  2. عدم درمان آب مروارید باعث از دست دادن بینایی می‌شود. آب مروارید اگر درمان نشود، بینایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری از عوامل نابینایی در جهان است؛ این در حالیست که می‌توان با انجام یک جراحی پانزده دقیقه‌ای و سرپایی، آن را درمان نمود.
  3. آب مروارید باعث اختلال در فعالیت‌های روزانه می‌شود. این بیماری شخص را از کتاب خواندن، تمیز کردن خانه، تماشای تلویزیون و بسیاری از سرگرمی‌های معمولی باز می‌دارد.
  4. رانندگی در شب با آب مروارید خطرآفرین است. تاری دید ناشی از آب مروارید، چشم‌ها را نسبت به نور حساس‌تر می‌کند. منابع نور مانند چراغ خیابان‌ها و ماشین‌ها عملکرد بینایی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. رانندگی در این شرایط، نه تنها برای بیمار، بلکه برای سایرین نیز خطرناک است.

به‌طور معمول نیاز فوری برای درمان آب مروارید وجود ندارد؛ ولی این بیماری به‌‌طور مداوم تشدید می‌شود. بیماران می‌توانند بعد از درمان دوباره دید شفاف به دست آورند و به فعالیت‌های مورد علاقه‌شان ادامه دهند. از این رو بهتر است آب مروارید بعد از تشخیص، در اولین زمان درمان شود.

اگر می‌خواهید در مورد جراحی آب مروارید مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات دکتر میرمحمد صادقی روی لینک آن کلیک کنید.

برای تماس با مطب دکتر میر محمد صادقی جراح و متخصص بیماری‌های چشم و کسب اطلاعات بیش‌تر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *