eye pressure فشار چشم
جلوگیری از فشار چشم زمان کار با دستگاه‌های دیجیتال
۹ اسفند ۱۳۹۶
Leading Causes of Blindness Over 40's علت اصلی کاهش بینایی در افراد بالای 40سال
علت اصلی کاهش بینایی در افراد بالای 40 سال چیست؟
۹ اسفند ۱۳۹۶
نمایش همه
Who is not a LASEK candidate عمل لازک به چه کسانی پیشنهاد نمی شود

Who is not a LASEK candidate عمل لازک به چه کسانی پیشنهاد نمی شود

تصمیم‌گیری برای انجام جراحی لازک

تمام عیوب انکساری چشم از جمله نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و پیرچشمی با استفاده از لنز طبی یا عینک، اصلاح می‌شوند. با این وجود، بسیاری از بیماران تمایلی به استفاده همیشگی از عینک یا لنز ندارند؛ بیشتر این افراد، از وابستگی‌شان به عینک یا لنز خسته شده‌اند. جراحی لازک راه حلی برای رهایی از این وابستگی است. بعضی از افراد به خاطر سبک زندگی خاصی که دارند، امکان استفاده از لنز یا عینک را ندارند و تصمیم می‌گیرند جراحی لازک انجام دهند.

قبل از تصمیم نهایی به انجام جراحی لازک، نکاتی را باید در نظر گرفت. بیماران باید شرایط لازم برای انجام این جراحی را داشته باشند. افرادی که واجد شرایط نباشند نمی‌توانند جراحی لازک را انجام دهند. در ادامه، این شرایط معرفی می‌شوند.

شرایط سنی برای جراحی لازک

توصیه کلی برای سن مناسب این جراحی، بین 18 تا 55 سال است؛ البته افراد بین 16 تا 85 سال نیز با موفقیت عمل لازک را پشت سر گذاشته‌اند. فاکتورهایی که تعیین می‌کنند آیا بیمار شرایط سنی مناسب برای جراحی را دارد یا خیر، به سلامتی عمومی و سلامت چشم بستگی دارد. برای مثال، ممکن است بیمار بین 18 تا 55 سال باشد، ولی به خاطر ابتلا به آب مروارید نتواند تحت عمل قرار گیرد.

امکان اصلاح عیوب انکساری چشم بیمار با جراحی لازک

روش فعلی لازک می‌تواند تمام عیوب نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم را درمان کند. یکی از جراحان معروف چشم که دارای نمره منفی 7.5 (نزدیک بینی شدید) و آستیگماتیسم خفیف برای هر دو چشم بود، تحت جراحی لازک قرار گرفت و تا به امروز بعد از گذشت بیست سال، همچنان دارای دید 20/20 در هر دو چشم است.

شرایط چشم برای جراحی لازک

افراد مبتلا به گلوکوم، زخم‌های دندریتیک قرنیه، خشکی چشم شدید، قوز قرنیه (کراتوکونوس)، تشکیل کلوئید تهاجمی، دیستروفی قرنیه (کدورت‌های نقطه‌ای قرنیه) و سایر اختلالات و بیماری‌های شدید چشمی، واجد شرایط جراحی لازک نیستند.

برای حفظ حالت طبیعی و سلامت چشم‌ها برای انجام لازک، سه هفته قبل از جراحی نباید از لنز چشمی استفاده شود. این موضوع اهمیت بالایی دارد؛ زیرا لنزها قرنیه چشم را تغییر می‌دهند و لازم است مدتی لنز روی چشم نباشد تا قرنیه به شکل طبیعی برگردد.

قبل از جراحی لازک ، انحنای قرنیه با استفاده از دستگاهی به نام توپوگرافی قرنیه مشخص می‌شود. افرادی که سطح قرنیه‌شان تقارن نسبی نداشته باشد نمی‌توانند جراحی لازک را انجام دهند.

دکتر میر محمد صادقی همواره با بهره‌گیری از روش‌های نوین و کارآمد بهترین خدمات را به بیماران خود ارائه می‌دهند.

برای آنکه درباره خدمات دکتر میر محمد صادقی بیشتر بدانید  روی لینک آن کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی “تماس با ما” کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *